- Привіт! Рада знову тебе бачити! Яка ж ти красива! – промовила тихенько я.

- Привіт! Я теж дуже рада, що ти знову прийшла!

- А про що ти мрієш? – запитала я.

- Я мрію почути освідчення в коханні. – сором’язливо відповіла вона.

- Чому саме освідчення? Адже в житті буває багато інших приємних подій. – трішки здивувалась я.

- Розумієш, в такі хвилини світ неначе зупиняється, повертається до якоїсь первозданної точки повного абсолюту. Дуже коротка мить невагомості, коли навіть серце завмирає в розумінні, що зараз відбувається те, заради чого всі приходять у цей світ, хоч і не всі заради цього живуть. Це як виконати найкращу місію свого блискавично короткого життя.

- Але ймовірність, що це трапиться з тобою, не дуже висока, правда? Люди вирішують свої життєві задачі, часто використовуючи для цього тебе, і зовсім не обов’язково, що твоє призначення буде пов’язане з освідченням.

- Так, я знаю. Але я сподіваюсь. Кожна з нас сподівається на це. Краще цього може бути лише… Ти читала «Маленького Принца» Екзюпері?

- Авжеж читала. Але для мене несподіванка, що ти знаєш про Маленького Принца! – здивувалась я.

- Знаю. – трішки зашарілась вона. – Я відкрию тобі нашу таємницю, тільки ти не смійся, добре?

- Добре. – погодилась я, і це був неочікуваний поворот подій.

- Ну ось… як тобі сказати… наприклад, я дуже рада, що в своєму житті зустріла тебе – ти мене розумієш і любиш, я це відчуваю по твоєму піклуванню і по радості від кожної нашої зустрічі. Для мене ти – мій персональний Маленький Принц.

- Принцеса. – кокетливо поправила я. – Або навіть Принчипесса, як говорять в Італіі.

- Нехай Принчипесса. – посміхнулась вона. – Для кожної з нас краще за освідчення може бути тільки зустріч зі своїм Маленьким Принцем чи Принцесою. Ти ж пам’ятаєш, чим він був зайнятий на своїй маленькій планеті?

- Окрім прочищання вулканів?

- Окрім прочищання вулканів.

- А, здається, я починаю розуміти. Тобто кожна з вас чекає, що зустріне друга, ту саму людину, яка буде піклуватись, оберігати від протягів, укутувати на зиму, терпляче чекати разом з тобою на весну, любити тебе і дуже-дуже радіти, коли настане твій зоряний час прикрашати собою цей світ…

- Так, саме так. – відповіла мені, щасливо усміхнувшись, Троянда.

Олена Очимовська, червень 2016.